Złoto w Mistrzostwach Polski dla Kingi Królik

11 marca w Jeleniej Górze zostały rozegrane 89 Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. W przeciwieństwie do lat uprzednich wszystkie biegi zostały rozegrane w jednym dniu. Zawody zgromadziły ponad 600 uczestników, w tym najlepszych lekkoatletów: Angelikę Cichocką, Katarzynę Kowalska, Krystiana Zalewskiego. Zawodnicy startowali w 11 kategoriach.

Na dystansie 2 km, w kategorii do 20 lat wśród 43 rywalek walczyła zawodniczka UKS Azymut Pabianice, Kinga Królik. Kinga obok Weroniki Lizakowskiej;  6 – krotnej medalistki Mistrzostw Polski,  legitymującej się świetnym rekordem życiowym na 1500 m: 4:23,12 uchodziła za faworytkę biegu. Trasa biegu przebiegła po miękkiej, błotnistej  łące. Pierwszy km to był długi wyczerpujący  podbieg. W tej części trasy Kinga biegła spokojnie. Stopniowo przesuwając  się z 5 miejsca, aby wyjść na prowadzenie po 1 km, na zbiegu. W tym momencie jej tempo próbowała utrzymać Weronika Lizakowska, dotrzymała Kindze kroku do 1,4 km.  Próba dotrzymania kroku Kindze kosztowała ją utratę 2 drugiego miejsca. Kinga pewnie wygrała bieg z przewagą 30 metrów nad Julią Dias, uzyskując na trudnej trasie czas 6:59. Julia Dias z GKS Żukowo,  uzyskała na mecie 7:05 natomiast  Weronka Lizakowska z  KUKS Remus Kościerzyna 7:08. Dla Kingi był to 3 kolejny start w Mistrzostwach Polskie w lekkiej atletyce i trzeci złoty medal.

W klasyfikacji drużynowej juniorów UKS Azymut Pabianice zajął 5 miejsce, natomiast RKS w klasyfikacji seniorów 2 miejsce.